POSZUKIWANI KIEROWCY… WYŚCIGOWI! ELIMINACJE DO GT ACADEMY 2015

Firmy Nissan i PlayStation® po raz siódmy połączyły siły, by zaoferować pracę marzeń jednemu entuzjaście Gran Turismo®. Nissan PlayStation GT Academy postanowiło przełamać konwenanse i otworzyć drogę do kariery w sporcie motorowym każdemu, kto marzy o karierze kierowcy wyścigowego. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 21 kwietnia zawodami kwalifikacyjnymi składającymi się z wyzwań w Gran Turismo®6 na PlayStation®3, które które trwały do 16 czerwca. Ostatnia szansa na udział w GT Academy i zwycięstwo nadarza się już za tydzień – otwarte zawody na żywo w ramach GT Academy, odbędą się Warszawie w CH Arkadia w piątek 11 września od godz. 10.00.

GT Academy chce zwiększyć swój zasięg w 2015 roku. W związku z tym Nissan i PlayStation zapraszają każdą osobę powyżej 18. roku życia, która kiedykolwiek marzyła a karierze w sportach motorowych, by spróbowała zdobyć pracę marzeń poprzez obranie alternatywnej życiowej drogi (obowiązują postanowienia regulaminu).

Ostatnia możliwość wzięcia udziału w Nissan PlayStation GT Academy to udział w Eliminacjach na żywo, które odbędą się w CH Arkadia w Warszawie w dniu 11 września (piątek), od godz. 10.00. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby powyżej 18. roku życia, które są obywatelami Polski. Regulamin oraz warunki wzięcia udziału w zawodach są dostępne na stronie www.facebook.com/GTAcademy lub www.gran-turismo.com.

Europejska wersja GT Academy stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, ponieważ postanowiono, że Race Camp – ostatni etap wyłaniania zwycięzcy – zostanie przeniesiony z Silverstone na niesamowity tor Yas Marina w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jeśli wycieczka do Abu Dhabi, by ścigać się sportowymi nissanami po jednym z najlepszych torów F1, nie jest dostatecznie atrakcyjną nagrodą, informujemy, że zwycięzca zawodów otrzyma propozycję objęcia niezwykłej posady, która wiązać się będzie z licznymi podróżami po całym świecie, najlepszymi w branży szkoleniami, współpracą z niezwykłym zespołem oraz otrzymaniem oszołamiającego samochodu służbowego.

Jak zawsze wszystkie emocje i dramatyczne zdarzenia towarzyszące Race Camp zostaną uchwycone przez kamery. Emisja programu telewizyjnego poświęconego GT Academy odbędzie się jeszcze w tym roku. Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie profil GT Academy na Facebooku lub Twitterze oraz stronę Nismo.tv.

Zawody GT Academy mają ugruntowaną pozycję. Seria wyzwań w Race Camp wyłoni zwycięzcę, który następnie przejdzie przez jeden z najbardziej zaawansowanych programów szkoleniowych na świecie. Intensywne i wszechstronne szkolenie przygotuje kierowcę do sięgnięcia po najcenniejszą nagrodę – uczestnictwo w sezonie wyścigów Blancpain Endurance Series za kierownicą 555-konnego Nissana GT-R NISMO GT3.

GT Academy od swojego zarania, czyli 2008 roku, nieustannie rozwija się i może pochwalić się niezwykłymi sukcesami osiąganymi przez jej absolwentów, którzy zmienili swoje życie, stając się kierowcami wyścigowymi Nissana. W samym tylko 2015 roku absolwenci GT Academy wezmą udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans (w najwyższej klasie), wyścigach serii GP3 towarzyszącym wyścigom Formuły 1, mistrzostwach FIA World Endurance Championship, wyścigach Blancpain GT3 oraz najwyższej klasie japońskich zawodów Super GT.

„Wszyscy ludzie, niezależnie od tego, kim są i czym się zajmują, są zachwyceni, gdy opowiadam im o GT Academy”, wyjaśnia Olivier Pierini, manager ds. sponsoringu i partnerstwa w Nissan Europe. „Moi rozmówcy albo sami chcą wziąć udział w rywalizacji, albo znają kogoś, kto na pewno chciałby to zrobić. Dlatego też w tym roku chcemy, by GT Academy stała się jeszcze większa i bardziej przystępna. GT Academy wdraża nowatorskie rozwiązania, które ekscytują, w tym roku chcemy to wyraźnie podkreślić i dotrzeć do osób, które rozważają obranie alternatywnej życiowej drogi i chcą podążać za swoimi marzeniami”.

„To kolejny przełomowy rok dla GT Academy, który napawa nas dumą”, wyjaśnia Kazanori Yamauchi, prezes Polyphony Digital Inc., twórca marki Gran Turismo. „Dwóch absolwentów GT Academy ściga się w najwyższej klasie wyścigu Le Mans, ponadto możemy pochwalić się ambitnym programem, który wprowadzi nowych graczy w serię Gran Turismo i pozwoli im przekonać się, czy mają dostateczne umiejętności, by pójść w ślady Janna [Mardenborough], Lucasa [Ordońeza] i innych kierowców Nissana. To naprawdę niesamowite zawody, zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił, niezależnie od tego, w jakim stopniu opanowali grę”.